CSI Zielona Góra

W niedzielę 23.04.2023 zakończyły się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody CSI Zielona Góra. Sobotni finał Rundy Młodych Koni (6 i 7 letnich) podobnie jak w poprzednich latach, rozgrywany był pod patronatem Związku Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej. Najlepsza w tej kategorii okazała się opisana w księdze KWPN córka ogiera For Pleasure han. i klaczy Gran No Mercy-Imoo KWPN/Ustinov KWPN- La Pleasure – Imoo dosiadana przez Roberta Wilczewskiego. Kolejne dwa miejsca zajęły konie wyhodowane w Polsce przez Zbigniewa Szumlakowskiego Hodowla Koni Sportowych Szumlakowski opisane w księdze DSP – miejsce II Corneto Plus-S DSP (Cornet Obolensky BWP / Queen Isabell DSP/Quality 9 hol.) i miejsce III Canan Plus-S (Kannan KWPN – H-Cataa hol./ Helenenhof’s Catoo hol.)

W klasyfikacji polskich koni z ksiągą PZHK wygrał wał. Hawro sp (If du Reverdy s.f / Hanoi sp/ Turbud Quirinus sp) pod Janem Bobikiem, hodowli Stadnina Koni Nowielice, miejsce drugie zajął Bueno Chico sp (Bijou Be old. /Bretania sp /Seigon sp) wyhodowany i dosiadany przez Annę Miśkiewicz. Na miejscu trzecim uplasowała się klacz Colonia sp – córka ogiero Arezzo VDL i klaczy Colombina sp/ Action Breaker BWP, której hodowcą jest Stadnina Koni Nad Wigrami a dosiadał jej Łukasz Troszczyński

Gratulujemy serdecznie hodowcom, zawodnikom i właścicielom.