Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Skokach

Za nami kolejne Skokowe finały Mistrzostw Polski Młodych Koni .Impreza po raz drugi odbyła się w Drzonkowie. W tym roku również nie zabrakło koni wychodowanych na naszym terenie.

W kat. koni  czteroletnich oglądaliśmy ogiera Monario /Romario  sp-Mona Jemilou kł fr./Tabac Blond, hodowcą i właścicielem konia jest Pan Ryszard Gardyjas  z Sierosławic. Zawodik Janusz Bobik

W kat. koni pięcioletnich startował og.Quentin Z/Quamiro hol-Zilanda KWPN/Marvel KWPN hodowli i własności Darii Wachnowskiej z Pławina. Zawodnik Jarosław Skrzyczyński. Ubiegłoroczny II Wicemistrz Polski koni czteroletnich, w tym roku po niezbyt udanych półfinałach lecz bardzo dobrym przejeździe finałowym ostatecznie zajął 16 miejsce.

Ostatnią kategorią gdzie mogliśmy podziwiać lubuskiego konia to sześciolatki i ogier Onasis sp/Calato Kama hol-Omonia sp/Altaro old . Zawodnik Janusz Bobik. Drugi na tych Mistrzostwach koń Pana Ryszarda Gardyjasa po bardzo dobrych przejazdach w obydwu półfinałach i przypadkowej zrzutce w finale zajął wysokie 7 miejsce. Dzięki dobrym wynikom sportowym po zakończeniu Mistrzostw  Ogier  po przedstawieniu komisji kwalifikacyjnej ,został pozytywnie zbonitowany i  uznany do hodowli. Gratulujemy Panu Ryszardowi.

Równocześnie z Mistrzostwami rozegrany został Ogólnopolski Czempionat Porównawczy Koni ras: ma­ło­pol­skiej, wiel­ko­pol­skiej i pol­ski koń szla­chetny pół­krwi w sko­kach lu­zem.

W kat. Klaczy lubuskie reprezentowała klacz Liga sp/Santos KWPN-Leda Czes.gor./Edminton KWPN. Klacz wyhodowana i stanowiąca własność  Sylwestra Kosińskiego z Siedlnicy z wynikiem 30,2 punkty(skoki-7,9)zajęła VI miejsce.

W klasie 2 i 3 letnich ogierów mieliśmy również jednego reprezentanta. Potter wlkp/Ludger han-Paloma wlkp/Escudo hodowli i własności Marka Piętki z Urzut ,z  wynikiem 30,3 punkty(skoki-8,0)zajął XIII miejsce.

Wszystkim hodowcom gratulujemy wyników !!!