MPMK Łąck 2022

W zakończonych wczoraj 18.09.2022 finałach Mistrzostw Polski Młodych Koni w konkurencji skoków przez przeszkody wystartowały 4 konie wyhodowane w województwie lubuskim. Dwa z nich zajęły drugie miejsca.

W finałach czterolatków 4 miejsce pod Weroniką Kosińską zajął PATRIOTA sp(VIGO HEYWOOD H Z-PAQUERETTE/SACCOR), 35 miejsce pod Kamilem Niestrawskim zajął LELEWEL sp(JOYRIDE-LATINA 216/LE PRIMEUR) Konie wyhodował Sylwester Kosiński z Siedlnicy.

W kategorii koni pięcioletnich Vice Mistrzem został dosiadany przez Weronikę Kosińską TRADYCJONAL SK sp(DONALD Z-TAMIZA sp/LANDJONKER S) konia wyhodował ojciec zawodniczki Sylwester Kosiński,.

Tytuł Vice Mistrza wywalczył również Wyhodowany i stanowiący własność Ryszarda Gardyjasa 6 letni CZUMI GR sp(SALAMON-CZUMIZA sp/LESOTHO hol.) CZUMI GR już wcześniej uzyskał kwalifikację i pod Janem Bobikiem będzie reprezentował Polskę na tegorocznych MŚMK w Lanaken.

Stajnię Pana Sylwestra Kosińskiego reprezentowały jeszcze inne konie:

BLITZ AL Z(BALOU STAR-CHIN CHIN’S LADY N KWPN/CHIN CHIN Hol) – Vice Mistrz w kategorii koni 4 lenich. Konia dosiadał Michał Jóskowiak, pod którym BLITZ AL Z zajął w tym roku również II miejsce podczas rozgrywanego w Olszy SCPMK. Kolejny koń to dosiadany również przez Michała Jóskowiaka NIMROD ES KWPN(CANDY DE NANTUEL Sf-CASALLA/CASALL Hol) oraz CHIVAS RG Z(CORNET OBOLENSKY-DORETTE KWPN/CAROLUS II,Hol) – IV miejsce w kategorii koni 5-cio letnich.

Gratulujemy hodowcom i właścicielom i życzymy dalszych sukcesów !