MPMK w skokach przez przeszkody i wspaniałe osiągnięcia lubuskich koni.

MPMK w skokach przez przeszkody i wspaniałe osiągnięcia lubuskich koni.

Zakończone w niedzielę 13.08.2023 MPMK to niewątpliwie najbardziej udane mistrzostwa w historii startów koni lubuskiej hodowli. Po raz pierwszy mamy dwa tytuły. W kategorii 4 latków najlepszy okazał się ogier SUPER JOY SP(JOYRIDE KWPN-SUPER SURPRISE OLD/SANVARO), pod Michałem Jóskowiakiem, wyhodowany przez Zbigniewa Kosińskiego. Koń już jako dwulatek podczas Czempionatu w Skokach Luzem w Starym Kisielinie prezentował dobrą technikę i duże możliwości za co otrzymał 8,2 pkt. Teraz potwierdził swoją klasę.

Kolejny sukces to zasłużony tytuł w kategorii koni 7 letnich dla ogiera CZUMI GR SP (SALAMON BWP-CZUMIZA SP/LESOTHO HOL). Ogier wyhodowany i należący do Ryszarda Gardyjasa a dosiadany przez Jana Bobika startował we wszystkich finałach MPKMK począwszy od 4 latków, z każdym rokiem koń notował coraz lepsze wyniki z tytułem V-ce Mistrza w kategorii koni 6 letnich. Teraz zasłużony tytuł Mistrza Polski CZUMI GR zdobył w bardzo dobrym stylu bez zrzutki, zachowując czyste konto do końca mistrzostw.

Kolejny sukces to tytuł Mistrza w kategorii 5 latków dla sprowadzonego z Holandii ogiera BLITZ AL Z (BALOU STAR OLD-CHIN CHIN’S LADY N KWPN/CHIN CHIN HOL). Koń należący do Sylwestra Kosińskiego i Magdaleny Tomkowiak, dosiadany przez Michała Jóskowiaka również potwierdził swą klasę poprawiając ubiegłoroczny wynik gdzie w kategorii 4 latków zdobył drugie miejsce.

GRATULUJEMY hodowcom i właścicielom życząc dalszych sukcesów !!!