Ogier śląski Dajluk trzeci w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu!!

Ogier śląski Dajluk trzeci w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu!!

Ogier śląski Dajluk trzeci w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu!!

25.09.2017r.

 

Śląski ogier Dajluk 2013 (Iluk – Daluzja po Lokan) wyhodowany przez Grzegorza Świątka w Dzietrzychowicach k. Żagania startował w MPMK w ujeżdżeniu w kategorii koni 4 letnich polskiej hodowli rozgrywanych w dniach 21-23.09.2017 w Morawie – Strzegom.

Dosiadany przez doskonałą zawodniczkę Darię Kobiernik w pięknym stylu zakwalifikował się do finału A i po zaciętej walce ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji. Mistrzostwa Polski Młodych Koni to doskonały sprawdzian i ocena możliwości dla młodych koni. Dajluk pokazał się na nich z jak najlepszej strony. Świetnie ujeżdżony z doskonałym ruchem i charakterem,  nawiązał równorzędną walkę z końmi innych ras specjalnie predysponowanych do tego sportu.

Kary Dajluk ukończył Zakład Treningowy w Książu w 2015 r.  Jego ojcem jest śląski ogier Iluk, który dał w 2008 r. ogiera Bastion ( Iluk – Barbórka po Liton)  również finalistę MPMK w ujeżdżeniu – 2012 r. 2-miejsce. Ten doskonały reproduktor jakim z pewnością jest Iluk , stanowi również własność Grzegorza Świątka.

Po takich śląskich ogierach jak Rejent i Bazyli( wł. Grzegorza Świątka),  Dajluk to już trzeci ogier, który jest finalistą MPMK w ujeżdżeniu.  Zdaniem hodowcy dresaż to doskonałe przygotowanie młodych śląskich koni do konkurencji zaprzęgowych, w których również występują elementy ujeżdżenia. Niewątpliwie ułatwia to dalszy trening i prowadzi do osiągania doskonałych wyników w tym sporcie. Potwierdzeniem owych tez jest tytuł Mistrza Świata koni 6 letnich, który Bazyli zdobył podczas Mistrzostw rozegranych w Węgierskim Mezohegyes w 2015 r.

Może ogier Dajluk również pójdzie w jego ślady. Tego życzymy jemu oraz hodowcy.