Polowa Próba Dzielności Klaczy.

 

DSC_0244                                        Polowa Próba dzielności klaczy w ZHKZL

                                                             w Zielonej Górze .

W dniu 19.04.2016r   po raz drugi skorzystaliśmy z gościnności Ośrodka Jeździeckiego Centaurus Pana Macieja Błażejewskiego w Starym Kisielinie.

Do próby przystąpiło 6 klaczy z polskimi paszportami i 1 hodowli BWP.

Oceny dokonała komisja w składzie Pan Janusz Lawin – przewodniczący i Pan Tomasz Kowala. Pierwszej ocenie podlegały skoki luzem, najlepszą okazała się klacz Omina po Literat od Omonia po Alfaro ur. 2013, hodowli i własności Pana Ryszarda Gardyjasa z oceną 9 pkt.

Drugiej ocenie podlegały chody podstawowe pod jeźdźcem i tę próbę również wygrała klacz Omina .

W trzeciej kolejności ocenie jezdności zostały poddane klacze przez jeźdźca testowego, którym tradycyjnie już była Daria Kobiernik, próbę tę wygrały ex aequo klacz Haga po Literat od Hawana po Viscount ur. 2013 hodowli i własności Pana Ryszarda Gardyjasa i Wiktoria po Czad od Waksa po Bobiński xx ur. 2012 hodowli i własności Pana Tadeusza Zaleskiego z oceną 8,5 pkt.

Pierwsze  miejsce w całej próbie z wynikiem 40,25 pkt i oceną bdb zajęła klacz Omina, miejsce drugie klacz Haga z wynikiem 38,75 pkt i oceną db, a trzecie klacz Wiktoria z wynikiem 38,00 pkt i oceną db.

Wszystkie klacze poddane próbie zostały ocenione pozytywnie i prezentowały bardzo wysoki poziom, co podkreślała komisja oceniająca i jeździec testowy.

Podziękowania należą się :

-właścicielom ośrodka za bardzo dobre przygotowanie stajni i hali do próby oraz pomoc w jej przeprowadzeniu;

-komisji sędziowskiej za rzetelną ocenę i merytoryczny komentarz Pana Janusza Lawina

-jeźdźcowi testowemu Darii Kobiernik za profesjonalną ocenę i cenne uwagi

-jeźdźcom, którzy bardzo dobrze  przygotowywali klacze do próby pomimo ich młodego wieku

Szczególne podziękowania i gratulację należą się wszystkim hodowcą i właścicielom za uczestnictwo w próbie, a hodowcy dwóch pierwszych klaczy  Panu Ryszardowi Gardyjasowi za konsekwentnie rozwijaną hodowlę w jego stajni i uczestnictwo we wszystkich imprezach hodowlanych naszego związku.

Próbę należy uznać za udaną co świadczy też o potrzebie przeprowadzania takich form selekcji, jedynym mankamentem był niefortunny termin w środku tygodnia co postaramy się zmienić w przyszłym roku.

Wyniki wszystkich klaczy na stronie związku www.zhk-zl.pl

 

Marek Piętka