Sukces ogiera Quentin Z

Z niekrytą dumą chcielibyśmy poinformować Państwa, a jednocześnie pochwalić się naszym osobistym osiągnięciem jak również wydaje się nam kolejnym sukcesem polskiej hodowli koni w roku 2015..

Naszej hodowli i własności ogier, QUENTIN Z (Quamiro hol – Zilandra kwpn po Marvel kwpn), ur. 2011, rasy „polski koń szlachetny półkrwi”, II Wicemistrz Polski Młodych Koni w skokach – Drzonków 2015, został uznany przez Anglo Europen Studbook – szóstą księgę stadną wg rankingu WBFSH, w hodowli koni skokowych (dla przypomnienia, polskiej księgi nie ma w pierwszej 30-stce).

Quentin Z, obok ogiera Nevados S jest DRUGIM ogierem rasy Polski Koń Szlachetny Półkrwi uznanym przez AES! Wartym szczególnego zwrócenia uwagi jest fakt, że oba te ogiery posiadają obecnie już najwyższą możliwą do uzyskania klasę licencji (tzw. 4*) dla ogiera, którego potomstwo nie posiada jeszcze kariery międzynarodowej (approved stallion, bez limitu ilości klaczy do krycia)! W przypadku kona 4-letniego licencja ta jest bardzo rzadko przyznawana ogierom, które jeszcze nie sprawdziły się na

międzynarodowych parkurach, ale młodziutki Quentin Z, zachwycił lekkością i doskonałą techniką skoku, zwłaszcza zadnich kończyn. Komisja zwróciła uwagę na jego niesamowity balans zarówno przed, jak i po skoku, ogromną siłę oraz naturalność i chęć skakania, a przy tym znakomity ruch oraz pokrój, co z resztą zauważyła także komisja i w Polsce – Quentin Z to najlepszy ogier szlachetny wystawy hodowlanej „Kaczenice 2014” oraz zajmował 2 miejsce po „płycie”

podczas MPMK w Drzonkowie (2015). W drugim półfinale otrzymał 8,5 pkt za styl.

Duże zainteresowanie komisji uznającej ogiery wzbudził także rodowód tego młodego ogiera. Doskonała linia męska: Quentin Z jest synem ogiera Quamiro hol, który z powodzeniem startował w najwyższych konkursach na świecie (m.in. Aachen) oraz wnukiem takich gwiazd światowej hodowli jak Quidam de Revel czy Ramiro Z.

Zwrócono uwagę na nie mniej ciekawą jest strona żeńska jego rodowodu! Jego matka, Zilandra kwpn przekazała mu przede wszystkim ten wspaniały zad i niesamowitą siłę skoku, co wg komisji uznającej ogiera jest bardzo ważną cechą, ponieważ brakuje jej w dzisiejszej hodowli koni skokowych, zwłaszcza w Polsce. Sama Zilandra nie została nigdy sprawdzona w sporcie – chodziła skoki na poziomie 120 czy wkkw na poziomie 1* pod „amatorem”, ale już na tym poziomie zachwycała

niesamowitą techniką, siłą, odwagą i sercem. Ojcem Zilandry jest Marvel kwpn, a dziadkiem uczestnik Mistrzostw Świata – Fabricius kwpn. Oba te konie w hodowli koni sportowych zapisały się przede wszystkim jako konie o niesamowitej sile i ekspresyjnym ruchu.

Oczywiście zgodnie z zasadami uznawania ogierów przez AES, koń ma doskonałe wyniki badań RTG i jest wolny od osteochondrozy.

Wracając do Quentina, nie wiem po kim odziedziczył tak ogromne możliwości skokowe, bo zarówno ojciec jak i matka je miały. Wiem, że przekazuje potomstwu lekkość ruchu i świetny zad, a co za tym idzie pewnie i skoczność.

Uznanie ogiera miała miejsce 23 września 2015 r. Informacje oficjalnie podajemy dopiero dzisiaj gdyż zwrotnie dotarł już komplet dokumentów potwierdzających w/w fakty.

 

W załączeniu kilka zdjęć:

Quentin Z i Aleksandra Lusina

Quamiro i Krzysztof Ludwiczak

Zilandra i Daria Wachnowska

 

Zilandra (5) Zilandra (4) Zilandra (3) Zilandra (2) Zilandra (1) Quentin Z (8) Quentin Z (7) Quentin Z (6) Quentin Z (5) Quentin Z (4) Quentin Z (3) Quentin Z (2) Quentin Z (1) Quamiro